Seyahat İpuçları

Tatile İhtiyacım Var Diyenler İçin Pandemi Döneminde Tatil Tüyoları

Tatile ihtiyacım var diyenler için pandemi döneminde tatil tüyoları verdiğimiz yazımızda, kısa süreli tatil kaçamakları için ipuçları verdik. Özellikle pandemi döneminde nasıl bir tatil yapabilirim diye merak edenlere rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.

Pandemi dönemi herkesi ciddi anlamda sarsmaya devam ediyor. Özellikle turizm konusunda ciddi etkileri her geçen gün kendini hissettirmeye devam etmekte. Yalnız evden işe – işten eve döngüsü içinde olan insanlar için bu durum biraz daha zor olabilmekte. Peki ama ne yapmalı? Nasıl kendinizi kısa süreli olsa da bu hayattan uzaklaştırabiliriz? Bu sorunun cevabına içeriğimizde yer verdik.

Şehrinizi Değerlendirin

Ülkemizin doğal güzellikleri tüm dünyanın dilindedir. Hal böyle olunca hangi şehirde yaşarsanız yaşayın başkalarının tatil olarak algılayacağı bir güzelliğin mutlaka dibinde oluyor olabilirsiniz. Çocukluğunuzda çok gördüğünüz için artık sizin için bir şey ifade etmeyen, yaylalar, ovalar, turistik güzellikler, camiler veya ara sokaklarda kendinize kısa süreli günü birlik tatiller hazırlayın.

Yakın Şehirlere Günü Birlik Geziler

Eğer bunu yaptınız ve artık yapmak istemiyorsanız çevredeki yakın şehirlere günü birlik geziler düzenleyebilirsiniz. Herkesin ne kadar gezerse gezsin gözden kaçırdığı bir gezi rotası mutlaka olacaktır. Bu sebeple çevrenizde bulunan yakın şehirlere bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yürüyüş Yapın!

Öncelikle tek başınıza ve müzik dinlemeyi seviyorsanız yürüyüş yaparak başlayın. Gün içerisinde yapılan 30 dakikalık bir yürüyüş hem sizi rahatlatacak hem de gününüzün kalan kısmının daha pozitif geçmesini sağlayacaktır. İmkanınız varsa işe gitmeden veya kahvaltıya çıkmadan önce yürüyüş yapın. Alacağınız bol oksijen depresyona girmenizi engeller ve güne pozitif devam etmeniz için son derece önemlidir.

İnternetten Uzak Durun

Her fırsatta elinize cep telefonunuzu alarak internette ve sosyal medyada zaman geçirmemeye çalışın. Tanımadığınız insanlarla karşılaştığınız zaman onlarla sohbet etmeye çalışın. Tek başınızaysanız kitap okuyun, kendinizi dinlendirin ve yavaş yavaş cep telefonu ve internet kullanım miktarınızı azaltmanın yollarını arayın.

Tatile ihtiyacım var diyenler için kısa süreli tatil kaçamağı yapabilecekleri tatil ipuçlarını bu yazımızda sizlerle paylaştık. Ayrıca daha önce yine GeziBlog’da paylaştığımız Etnografya Müzesi Hakkında Kısa Bilgiler konusunu da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu